• 09044333704
  • info@DGKI.ir

هشت دلیل برای این که چرا اینفوگرافیک‌ها برای سئو (SEO) مناسب‌اند

22 ارديبهشت 810 by شتاب دهنده 375 Views
هشت دلیل برای این که چرا اینفوگرافیک‌ها برای سئو (SEO) مناسب‌اند هشت دلیل برای این که چرا اینفوگرافیک‌ها برای سئو (SEO) مناسب‌اند
Rate this item
(0 votes)

یک اینفوگرافیک، ارائه‌ی تصویری داده‌ها، اطلاعات و دانش در یک روش خلاقانه است. اگر فکر می‌کنید که ساخت یک اینفوگرافیک کار خیلی سختی است، حق با شماست. بسیاری از وبلاگ‌نویسان، هزاران دلار برای ساخت بعضی اینفوگرافیک‌های خاص و شگفت‌انگیز می پردازند. اما استارت‌آپ‌ها که پول زیادی برای ساخت اینوگرافیک ندارند، باید چه کار کنند؟

شما می‌توانید به صورت رایگان یک اینفوگراف بسازید. فقط به این نیاز دارید که وارد گوگل شوید و قالب‌های رایگان اینفوگرافیک (Free Infographic Templates) را سرچ کنید. قالب‌های اینفوگرافیک را دانلود کنید و آن‌ها را با توجه به نیازهای خودتان ویرایش کنید.


بعضی سایت‌هایی که قالب‌های رایگان اینفوگرافیک ارائه می‌دهند:
•    www.freeinfographictemplates.com
•    www.freepik.com
•    www.templatemonster.com

و اما دلایل این که اینفوگرافیک‌ها برای سئو مناسب هستند:

۱ـ می توانید مخاطبان هدفتان را پیدا کنید
مطالعات نشان داده‌است که ۹۰ درصد مردم بیش‌تر به اطلاعات دیداری مانند تصاویر، نمودارها، گراف‌ها و فونت‌های خاص جذب می‌شوند. پس استفاده از اینفوگرافیک‌ها به جذب مخاطبان هدف وبلاگتان کمک خواهد کرد.

۲ـ برای مخاطبان جذاب می‌شوید
فرض کنید شما یک مقاله‌ی کامل و دقیق دارید که شامل یک تا دو هزار کلمه است، و از طرفی دیگر یک اینفوگرافیک زیبا؛ کدام را برای خواندن انتخاب می‌کنید؟
مطمئنا اینفوگرافیک را انتخاب می‌کنید. دلیل آن هم این است که اینفوگرافیک‌ها شامل انواع تصاویر، رنگ‌ها و حرکت هستند که جذابیت خیلی بیشتری نسبت به محتوای صرفا متنی دارد.

۳ـ درک بهتر محتوا
اینفوگرافیک‌ها به مخاطبانتان کمک می‌کنند تا محتوا را با یک روش بهتر و آسان‌تر درک کنند. برای مثال زمانی که می‌خواهید محصولاتتان را از طریق وبلاگ بفروشید، یک پست هزار کلمه‌ای درباره‌ی محصولتان، بازدیدکنندگان را فراری خواهد داد. اما یک اینفوگرافیک خوب در بازاریابی محتوایی و بهبود خدمات موثر خیلی اثرگذار خواهد بود.

۴ـ بازدیدکنندگان مدت بیش‌تری در وبلاگتان می‌مانند
اگر یک اینفوگرافیک زیبا در وبلاگتان ارسال کنید، بازدیدکنندگان زمان بیش‌تری در وبلاگ شما خواهد ماند و از آن بازدید خواهند کرد. با طولانی‌تر شدن زمان حضور بازدیدکنندگان در وبلاگتان، نرخ تبدیل وبلاگتان هم افزایش می‌یابد.

۵ـ می‌توانید محتوایی ویروسی تولید کنید که با سرعت در فضای مجازی منتشر شود
یک اینفوگرافیک که به خوبی طراحی شده باشد، می‌تواند به آسانی  صدها اشتراک‌گذاری را به‌دست آورد و در نتیجه‌ی آن، به راحتی ترافیک وبلاگتان را افزایش دهد. آمارها نشان می‌دهند که ۸۰درصد اینفوگرافیک‌هایی که به خوبی طراحی شده‌اند، مانند محتوایی ویروسی به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شوند.

۶ـ افزایش آگاهی افراد از برند شما
اینفوگرافیک‌ها به دلیل جذابیتی دیداری که دارند، می‌توانند برای ایجاد آگاهی افراد درباره‌ی برند شما استفاده شوند. اگر یک اینفوگرافیک با لوگوی وبلاگتان بسازید، در افزایش آگاهی مخاطبان درباره‌ی برند شما خیلی کمک خواهد کرد.

۷ـ از خودتان تصویر یک متخصص می‌سازید
اگر اینفوگرافیک‌هایی مناسب در وبلاگتان استفاده کنید، بعضی افراد که قبلا آن اینفوگرافیک‌ها را در وب ندیده‌اند، با دیدن آن‌ها فکر می‌کنند که شما یک وبلاگ‌نویس حرفه‌ای هستید. این می‌تواند رابطه‌ای منحصر به‌فرد بین شما و بازدیدکنندگانتان ایجاد کند.

۸ـ به لینک‌های ارجاعی دست پیدا می‌کنید
اگر یک اینفوگرافیک زیبا و جذاب منتشر کنید و به بازدیدکنندگانتان اجازه بدهید که لینک آن را در جایی دیگر استفاده کنند، به آسانی تعداد زیادی لینک‌دهنده به وبلاگتان پیدا خواهید کرد. علاوه بر این می‌توانید اینفوگرافیک‌هایتان را به سایت‌های زیادی ارسال کنید و لینک‌دهنده‌های زیادی به‌دست آورید که پست‌های شما در وبلاگتان لینک بدهند.