• 09044333704
  • info@DGKI.ir

پنج نکته‌ی بازاریابی موبایلی برای استارت‌آپ‌ها

پنج نکته‌ی بازاریابی موبایلی برای استارت‌آپ‌ها پنج نکته‌ی بازاریابی موبایلی برای استارت‌آپ‌ها
Rate this item
(0 votes)

تعداد کاربران تلفن‌های هوشمند در سرتاسر جهان هرساله رو به افزایش است. همگام شدن با تغییرات مداوم فناوری برای کسب‌وکارهای کوچک آسان نیست. گوشی‌های موبایلی جدیدی به‌طور مرتب وارد بازار می‌شوند که هر کدام سیستم‌عامل خاص خود را دارند و به مجموعه ویژگی‌ها و اپلیکیشن‌های منحصربه‌فردی نیاز دارند. با در نظر گرفتن تمامی این تغییرات و شرایط غیرقطعی، استارت‌آپ‌ها چگونه می‌توانند استراتژی بازاریابی موبایلی خود را ارتقا داده و بهینه سازند؟ پنج نکته زیر می‌تواند شما را در این زمینه یاری کند:

خود را برای بازاریابی موبایلی آماده کنید
پیش از آنکه حتی به سرمایه‌گذاری روی کمپین بازاریابی موبایلی خود فکر کنید، ضروری است مشخص کنید که آیا آمادگی رویارویی با کاربران موبایل را دارید یا خیر. اگر کسب‌وکار شما (یعنی وب‌سایت یا اپلیکیشن‌های شما) تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای را برای کاربران موبایل رقم نمی‌زند، چه لزومی دارد که آن‌ها را به سمت خودتان جذب کنید؟ اولین موضوعی که باید مشخص کنید این است که از فناوری موبایلی خود چه انتظاری دارید و سپس اهداف کمپین بازاریابی موبایلی جدید خود را تعیین کنید. این بدین معناست که اگر کاربران نتوانند در فروشگاه شما وبگردی کنند، خرید کنند یا همزمان با بررسی صفحات سایت شما از طریق موبایلشان، سوالات خود را مطرح کنند، کمپین بازاریابی موبایلی شما جز اتلاف وقت و هزینه، تاثیر دیگری نخواهد داشت.وب‌سایتی طراحی کنید که موبایل فرندلی (دارای قابلیت استفاده در موبایل) باشد
وبگردانی که از گوشی‌های موبایل استفاده می‌کنند انتظارات زیادی دارند. اگر یک مشتری بالقوه از سایت شما بازدید کنند و متوجه شود که سایت برای گوشی او بهینه‌سازی نشده، به‌احتمال‌زیاد از سایت شما خارج خواهد شد. وب‌سایت موبایلی شما باید به‌گونه‌ای طراحی شود که بتواند با تغییرات مداوم فناوری موبایل (شامل گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها) همگام شود و همزمان، کل این فرایند را سریع و آسان انجام دهد. بدین معنا که شما باید ورود داده‌های لازم را محدود کرده و به حداقل برسانید تا بتوانید زمان لود صفحه را سرعت ببخشید. استفاده از فرم‌های ثبت‌نام برای دریافت پیام‌های متنی برای برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان روش بسیار موثری است.

از رسانه‌های اجتماعی موبایلی حداکثر استفاده را ببرید
وقتی صحبت از راه‌اندازی کمپین بازاریابی موبایل می‌شود، ارزش رسانه‌های اجتماعی را از یاد نبرید. این روزها اکثر کاربران فیس‌بوک از طریق گوشی موبایلشان از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند. آمار کاربران موبایلی فیس‌بوک نشان می‌دهد که از هر شش کاربر، بیش از یک نفر تنها از طریق گوشی موبایلش وارد فیس‌بوک می‌شود. اگر استراتژی بازاریابی موبایلی خود را با رسانه‌های اجتماعی تکمیل کنید، تاثیرگذاری آن را افزایش خواهید داد و مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد.

طراحی واکنش‌گرا داشته باشید
یکی از روندهای مداوم بازاریابی موبایلی، استفاده از طراحی واکنش‌گرا است. طراحی واکنش‌گرا در درجه‌ی اول بدین معناست که سایت شما بتواند به‌صورت اتوماتیک محتوا و چیدمان صفحه را بر اساس اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش و نوع گوشی یا ابزار کاربر، تنظیم کند. وقتی صحبت از بهترین فعالیت‌ها در زمینه‌ی طراحی وب می‌شود، وجود طراحی واکنش‌گرا بسیار ضروری است و حتی می‌تواند در وقت بازاریاب‌ها صرفه‌جویی کند، چراکه امکان تطابق با تعداد بیشتری از مخاطبان را فراهم می‌سازد، بدون آنکه نیازی باشد سایت یا اپلیکیشن جداگانه‌ای برای موبایل طراحی شود.

بازاریابی در گوشی‌ها و ابزارهای جدید
باید تلاش کنید تا از ابزارهای متعدد و گوشی‌های جدیدی که مردم در فصل‌های مختلف خریداری می‌کنند نهایت استفاده را ببرید. سری به ثبت‌نام‌های IOS یا Google Play بزنید تا به مالکان این ابزارها و گوشی‌های جدید دسترسی پیدا کنید. بسیاری از برندهای باسابقه، پیام‌هایی را برای مالکان گوشی‌های جدید ارسال می‌کنند و این روش برایشان کارآیی بسیاری دارد. می‌توانید بازاریابی موبایلی خود را با همکاری آن‌ها انجام دهید.
آخرین نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که تا آنجا که می‌توانید استراتژی خود را آزمایش کنید. از ابزارها برای تجزیه‌وتحلیل استفاده کنید تا متوجه شوید تاثیرگذاری کمپین شما تا چه اندازه بوده است. کمپینی موفق است که به‌طور مداوم به‌روز شود.