• 09044333704
  • info@DGKI.ir

کمپین‌های بازاریابی و استفاده از ویدئو

22 ارديبهشت 810 by شتاب دهنده 427 Views
کمپین‌های بازاریابی و استفاده از ویدئو کمپین‌های بازاریابی و استفاده از ویدئو
Rate this item
(0 votes)

استفاده از ویدئو روشی مطمئن برای بهبود نرخ کلیک روی کمپین‌های ایمیل شماست.اما همه‌ی مخاطبان ایمیل شما با پخش ویدئوهایی که از طریق ایمیل برای آن‌ها می‌فرستید موافق نیستند. اینجا روش‌هایی که به حل این موضوع کمک می‌کند را به شما معرفی خواهیم کرد.

چه دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم، ایمیل در قلب بسیاری از روابط کسب‌وکار شما قرار دارد و یکی از اصلی‌ترین ابزارهای بازاریابان برای توسعه و تقویت روابط با مشتریان آینده‌نگر است. متاسفانه، دریافت پاسخ ایمیل از کسی که انتظار دریافت ایمیل ما را دارد هم کار سختی است، چه برسد به پاسخ ایمیل کسی که می‌داند شما در تلاش هستید تا چیزی به او بفروشید.

مخاطبان شما، اطلاعات را در ویدئوها بهتر از متن به خاطر می‌سپارند. از طریق ارسال ایمیلی که حاوی ویدئو باشد، هم می‌توانید به مخاطبانتان اطلاعات بدهید و هم آن‌ها را سرگرم کنید، در حالی که به زمان آن‌ها هم احترام گذاشته‌اید. مخاطبان ایمیل شما در یک صندوق ورودی پر از متن و فرمت‌های نا مناسب، قطعا ویدئوها را برای مشاهده انتخاب خواهند کرد. در مطالعه‌ای که روی نزدیک به یک میلیارد ایمیل ارسالی انجام شده‌است، نتایج نشان داده‌است که ویدئوها 96% نرخ کلیک بالاتری نسبت به ایمیل‌هایی داشته‌اند که حاوی ویدئو نبوده‌اند. زمانی که در حال اعلام یک خط محصول جدید یا کسب موفقیتی ویژه توسط کسب‌وکارتان هستید، یک ویدئوی خوب می‌تواند روشی لذت‌بخش و جذاب برای ارسال پیام بازاریابی شما به مشتریانتان باشد.

با این روش‌ها ویدئویی مناسب برای مخاطبانتان تولید کنید:

» در ایمیلتان از انیمیشن‌های GIF با یک دکمه‌ی پخش استفاده کنید. زمانی که خوانندگان ایمیل روی دکمه‌ی پخش کلیک کنند مستقیما به صفحه‌ی ورود ویدئوی شما در سایتتان وارد خواهند شد. با این کار نه‌تنها آن‌ها را به وب‌سایتتان وارد کرده‌اید بلکه با استفاده از یک صفحه‌ی نمایش جذاب می‌توانید آن‌ها را به ادامه‌ی بازدید از سایت و کلیک‌های بیشتر تشویق کنید. می‌توانید از تست A/B برای تقسیم صفحات نمایش سایتتان استفاده کنید و بهترین صفحه را برای نمایش ویدئو که بر اساس نتیجه‌ی تست بیش‌ترین بازدیدکننده را به دنبال دارد، انتخاب کنید. سعی کنید ویدئوهای ویژه‌ی شما بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه طول بکشد. ویدئوهای طولانی‌تر برای افرادی ارسال کنید که علاقه‌مند به دریافت محتوای عمیق‌تر و تخصصی‌تر هستند ارسال کنید. ارسال یک ویدئوی ۱۰ دقیقه‌ای به مخاطبانی که حتی راجع به کار شما چیزی نمی‌دانند واقعا اشتباه است. در ابتدا باید با ویدئوهای کوتاه و جذاب راجع به محصول یا کسب‌وکارتان افراد را به موضوع ایمیلتان علاقه‌مند کنید تا برای کسب اطلاعات بیش‌تر، ویدئوهای کامل‌تر و طولانی‌تر درخواست کنند.

» در پایان تماشای ویدئو می‌توانید مرحله‌ی بعدی را به مخاطبان پیشنهاد دهید و آن‌ها را به سمت مطالعه‌ی موردی(Case Study) مشتریان قبلیتان که در سایت قرار داده‌اید، سوق دهید. گزینه‌ی به‌اشتراک‌گذاری را برای ویدئوها قرار دهید تا مخاطبان بتوانند به راحتی آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

» می‌توانید تعداد ایمیل‌های زیادی ارسال کنید اما اگر پاسخ‌های دریافتی را پی‌گیری نکنید نمی‌دانید که کارتان چه‌قدر موثر بوده‌است. همه‌ی سیستم‌های بازاریابی می‌توانند به شما اطلاع دهند که چه کسانی روی ایمیل شما کلیک کرده‌اند و کدام لینک‌ها در ایمیل کلیک شده‌اند، چه مدت بیننده آن را تماشا کرده‌است و جایی که آن‌ها علاقه‌ی کمتری نشان داده‌اند شناسایی می‌کند.